Świat Moraja

Nie każdy bohater nosi pelerynę! – Szlachetna Paczka 2022

14.12.2022
77/8e/b94ea939f5d284cb05b7bd1b730d.jpeg

 

 

 

Nie każdy bohater nosi pelerynę! – Szlachetna Paczka 2022

 

 

 

Święta już za rogiem, a więc najwyższy czas zacząć przygotowania. W natłoku spraw nie możemy jednak zapomnieć o najważniejszej kwestii. Kwintesencja magii Świąt to nie pobity rekord zjedzonych mandarynek, czy też szalony świąteczny shopping. Najważniejsze jest to, by nie zapomnieć o tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na skompletowanie listy podstawowych zakupów. Pomoc potrzebującym i wywołanie uśmiechu na ich twarzach to dopiero prawdziwa świąteczna magia! Stąd też powstała inicjatywa ludzi o wielkim sercu – akcja Szlachetnej Paczki.

 

 

 

 

          Kiedy to się zaczęło?

 

 

 

 

 

Szlachetna paczka rozpoczęła swoją działalność w 2001r. Od tego czasu pomoc otrzymała ogromna liczba rodzin z całej Polski. Ta wspaniała akcja dobroczynna trwa do dzisiaj i z roku na rok zatacza coraz  szersze kręgi. Działania w ramach akcji polegają na ściśle spersonalizowanej pomocy, dzięki której wcześniej wytypowane rodziny dostają to, czego najbardziej im potrzeba. Wybrane rodziny tworzą listę rzeczy, które chciałyby otrzymać w ramach akcji. Zazwyczaj są to niezbędne artykuły, takie jak żywność, odzież, opał, czy środki czystości. Niepozorne na pierwszy rzut oka rzeczy, mogą dać ogrom świątecznej radości ludziom potrzebującym. Tak zwany ,,Weekend Cudów’’ jest zwieńczeniem całej akcji, kiedy to rodzinom wręcza się przygotowane prezenty.

 

 

 

 

          Znów się udało!

 

 

 

 

 

Już po raz trzeci staliśmy się częścią tej wspaniałej inicjatywy. Jesteśmy przekonani, że udział w Szlachetnej Paczce już zawsze będzie naszą coroczną tradycją. Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku, w pomoc zaangażowały się wszystkie nasze oddziały. Ekipy z Żor, Piły, Krakowa, Katowic i Nowego Sącza dołożyły wszelkich starań, aby na czas przygotować dziesiątki paczek z prezentami i produktami, o które prosiły potrzebujące rodziny. Możemy śmiało ogłosić, że Morajowi bohaterowie spisali się na medal!  Wszystkie upominki zostały wręczone w Weekend Cudów, który w tym roku przypadał na 10-11 grudnia. Pragniemy podkreślić, że co roku z inicjatywą wychodzą nasi wspaniali pracownicy, angażują się w przygotowanie paczek, a Zarząd naszej firmy finansuje wszystkie zakupione towary.

 

 

 

 

 

Ogrom radości z niesienia pomocy jest nieoceniony. Cieszy nas nie tylko wręczanie paczek, ale też same przygotowania! Praca w szczytnym celu to podwójna dawka satysfakcji, a uśmiech na twarzach obdarowanych rodzin jest bezcenny! Was też zachęcamy do wsparcia Szlachetnej Paczki. W te Święta każdy z nas może zostać bohaterem!