Dawka wiedzy

Szafa kapsułowa – czyli oszczędność czasu i portfela

08.07.2021
c0/23/100e19ac3680db400a31499a9578.jpeg

 

 

Znacie ten moment kiedy otwieracie swoją szafę i mimo to, że zostajecie wręcz zasypani istną lawiną ubrań, na końcu z grymasem stwierdzacie - ,, Nie mam się w co ubrać! ‘’ ? Z pewnością większość z nas doskonale zna to uczucie. Problem tkwi w tym, że często kupujemy ubrania bez wcześniejszych przemyśleń co już posiadamy w swojej szafie, jednocześnie nie myśląc również o tym, z którymi elementami naszej  garderoby moglibyśmy skompletować nowy nabytek. W takim właśnie momencie z pomocą przychodzi nam pojęcie szafy kapsułowej. I choć w dalszej części artykuły nie opiszemy lotu w kosmos myślimy, że to pojęcie znacznie ułatwi Wam codzienne dobieranie stylizacji.

 

 

 

 

Co to jest szafa kapsułowa?

Typowa szafa kapsułowa składa się z klasycznych i ponadczasowych rzeczy, które nigdy nie wychodzą z mody. Ważne jest, aby każdy z elementów naszej szafy wzajemnie do siebie pasował. W ten sposób nawet z małej ilości ubrań będziemy w stanie tworzyć nieskończone ilości rozmaitych zestawów. Nie łudźcie się, że ten rodzaj szafy wieje nudą! Nie musicie rezygnować z unikatowych, oryginalnych ubraniowych egzemplarzy. Dzięki elementom szafy kapsułowej nawet dawno zakurzone modowe perełki z łatwością z nimi dopasujecie, a całość będzie świetnie ze sobą współgrać.

 

 

 

 

Korzyści jakie daje nam szafa kapsułowa:

  • oszczędność casu – dzięki ubraniom, które wzajemnie do siebie pasują, nie musimy poświęcać wiele czasu na stworzenie trafnej stylizacji,
  • oszczędność portfela – mając do dyspozycji podstawy, z którymi możemy połączyć nasz nowy kwiecisty żakiet, nie musimy dokupywać do niego pasujących elementów,
  • zawsze mamy się w co ubrać, gdyż możemy w swobodny sposób miksować i wzajemnie łączyć zawartość naszej garderoby.

 

 

 

 

 

Co więc konkretnie powinno znaleźć się w szafie kapsułowej?

Przede wszystkim ubrania typu basic, czyli pozycja obowiązkowa każdej garderoby. Stanowią one totalną podstawę, na której bazujemy tworząc bardziej złożone stylizacje. Basicami może być każdy elementy naszej garderoby np. różnego rodzaju klasyczne t-shirty, spodnie, swetry, spódnice, niektóre dodatki, a także bielizna. Kolory charakterystyczne dla basicu to czerń, biel, beż, szarość, czy jasne odcienie błękitu. Ponadto są to rzeczy ,,gładkie’’ czyli nie zdobione żadnym wzorem. Właśnie do nich możemy śmiało dodać naszą wzorzystą koszulę, czy jaskrawą spódnicę i mieć pewność, że nasz outfit nie będzie najzwyczajniej w świecie ,,przesadzony ‘’.

 

Szafa kapsułowa to znakomite rozwiązanie dla osób, które chcąc zaoszczędzić nieco czasu z rana. Utrzymując w tym stylu naszą garderobę mamy pewność, że zawsze będziemy wyglądać modnie i stylowo. W naszej ofercie znajdziesz wiele basicowych, ponadczasowych modeli ubrań, które doskonale skomponują się z aktualną zawartością Twojej szafy.