MORAJ NAPRAWDĘ

Sylwetka o kształcie trójkąta – jakie są jej cechy?

15.06.2022
1e/af/9240790e646a93cd30663eb0dee5.jpeg

 

 

 

Sylwetka o kształcie trójkąta – jakie są jej cechy?

 

 

W poprzednim artykule mogłaś dowiedzieć się więcej na temat klepsydry. Wiesz już czym się charakteryzuje i co powinno znaleźć się w jej szafie. Dzisiaj nadszedł czas na scharakteryzowanie kolejnego typu kobiecej sylwetki. Uważa się, że jest to jeden z najczęściej spotykanych kształtów. Najbardziej typową cechą są szerokie biodra i szczupła góra. Tyczy się to zarówno niskich, jak i wysokich kobiet. Kilogramy też nie grają głównej roli. Przykładem takiej budowy ciała może być sylwetka Alici’i Keys. Jesteś ciekawa, czy należysz do przedstawicielek tego typu sylwetki? Dowiedź się więcej na temat trójkąta!

 

 

 

Czym wyróżnia się trójkąt?

 

 

 

 

Jak już zostało wspomniane we wstępie, główna cecha charakterystyczna trójkąta jest związana z szerokością bioder. Jeśli jesteś posiadaczką tych, o bardziej obfitych kształtach, być może właśnie nim jesteś! Jeśli Twoje biodra są znacznie szersze w porównaniu do pozostałych części Twojej sylwetki, to przypuszczamy, że jesteś główną bohaterką tego artykułu- czyli właśnie trójkątem. Pozostałe cechy wyróżniające ten typ sylwetki to wąskie ramiona i dosyć drobny lub średniej wielkości biust.

 

 

 

Co powinno znaleźć się w szafie trójkąta?

 

 

W odróżnieniu od klepsydry, trójkąt musi poświęcić więcej uwagi na odpowiedni dobór zawartości swojej garderoby. W jego przypadku nie wszystkie fasony będą odpowiednie. W kompletowaniu trafionych stylizacji należy skupić się na wyrównaniu proporcji między mocno rozbudowanym dołem, a drobną, górną częścią sylwetki. Jak wiadomo, kolor czarny i inne ciemne odcienie optycznie wyszczuplają. Trójkąty powinny o tym pamiętać przy doborze dolnej części garderoby. Jednokolorowe, ciemne spodnie, bądź spódnice będą odpowiednim wyborem – biodra i uda trójkąta wydają się smuklejsze. Kobiety o tym typie sylwetki nie muszą jednak bazować tylko i wyłącznie na czerni i granacie. Najważniejsza zasada jest taka, aby góra była zawsze jaśniejsza od dołu – to pierwszy krok do sukcesu!

Czego powinno się zdecydowanie unikać? Trójkąty powinny pozbyć się ze swojej szafy obszernych, rozkloszowanych dołów. Ubrania tego typu dodatkowo uwydatnią i tak mocno rozbudowaną dolną część sylwetki. Podsumowując, dolna część garderoby powinna być stonowana, jednokolorowa i ciemniejsza od góry. Trójkąt może zaszaleć z ‘górą’. Wszelkiego rodzaju falbany, dekolt woda, różnego rodzaju aplikacje i obszerne wzory – tym skutecznie rozbudujemy górną część sylwetki, poprawimy proporcje i odwrócimy uwagę od dołu. Sukienka hiszpanka będzie strzałem w dziesiątkę!  Idealną stylizacją dla trójkąta w eleganckim wydaniu będzie marynarka z poduszkami, które nieco poszerzą jego drobne ramiona z klasycznymi, ciemnymi jeansami, bądź też cygaretkami. Spodnie powinny być proste lub zwężane ku dołowi. Co więcej, ich długość powinna kończyć się na wysokości kostki bądź wyżej. W ten sposób sylwetka optycznie się wydłuży, a nogi będą smuklejsze.

 

 

 

Sukienka hiszpanka czerwona -> Kliknij tutaj

Sukienka hiszpanka wzorzysta -> Kliknij tutaj

 

 

W naszym zespole wiele dziewczyn reprezentuje ten typ sylwetki. Czy Ty także jesteś trójkątem? Jeśli jeszcze nie masz pewności, koniecznie obserwuj nasze profile na social mediach i kanał Youtube. Już w następny czwartek opiszemy kolejny typ sylwetki. Byś może to właśnie będzie Twój kształt? Przekonaj się sama i spotkaj się kolejny raz z naszą stylistką!