MORAJ NAPRAWDĘ

Odwrócony trójkąt – czym charakteryzuje się ten kształt?

23.06.2022
4a/22/c5e8d9d96feb490a16d91ead56b3.jpeg

 

 

 

Odwrócony trójkąt – czym charakteryzuje się ten kształt?

 

 

Podczas ostatniego cyklu spotkań ze stylistką dowiedziałaś się już, czym wyróżnia się klepsydra i trójkąt. Jeśli nadal jesteś w trakcie odkrywania swojego kształtu poznaj cechy odwróconego trójkąta! Być może to właśnie Twój kształt sylwetki? Pamiętaj, że aby dobrze sprecyzować typ swojej sylwetki same poznanie cech danej figury może nie wystarczyć. Zacznij od poznania swoich wymiarów! Ważne jest to, aby zmierzyć się dokładnie i bez pośpiechu. Będziesz potrzebować do tego tylko i wyłącznie miary krawieckiej, kartki i długopisu. Pamiętaj, aby ubrać się w przylegające do ciała ubrania. Najlepszym wyborem będą legginsy i dopasowany t-shirt bądź podkoszulek. Stylizacja w postaci grubych ubrań bądź z wykorzystaniem krojów oversize może skutecznie zakłamać wyniki pomiarów. Wystarczy, że zmierzysz w najszerszym miejscu obwód ramion i bioder, a w najwęższym miejscu obwód talii. Te trzy dane ułatwią Ci określenie typu swojej sylwetki. Skuteczną pomocą może okazać się także zdjęcie. Stań przed lustrem w tym samym ubraniu, w którym dokonałaś pomiarów. Zrób zdjęcie całej figury i gotowe! W ten sposób możesz także wizualnie scharakteryzować swój kształt. Masz już zanotowane swoje wymiary? Przejdź do opisu odwróconego trójkąta i przekonaj się czy do niego pasują!

 

 

 

Jakie są cechy odwróconego trójkąta?

 

 

 

 

Jak sama nazwa wskazuje jest on swoistym przeciwieństwem do wcześniej opisanej sylwetki trójkąta. Główną charakterystyczną cechą są szerokie ramiona, których obwód jest zdecydowanie większy niż bioder. Kobieta o figurze odwróconego trójkąta ma także szczupłe nogi i delikatnie zaznaczoną talię. Bywa też tak, że odwrócony trójkąt nie ma zaznaczonej talii. Podsumowując, górna część sylwetki jest bardziej rozbudowana niż dolna.

 

 

 

Garderoba odwróconego trójkąta – co powinno się w niej znaleźć?

 

 

Odpowiednio dobrana stylizacja tego kształtu wyrównuje dysproporcję pomiędzy szerokimi ramionami, a wąskimi biodrami. Wszystkie górne części garderoby, które mogą optycznie poszerzyć ramiona zdecydowanie odpadają. Ten typ sylwetki powinien pozbyć się ze swojej szafy bluzek z motylkowym rękawem, czy falbanami. Złym wyborem będą także hiszpanki, czy marynarki z bufkami. Jeśli chodzi o odcienie garderoby, odwrócony trójkąt powinien pamiętać, że górna część stylizacji powinna być zawsze ciemniejsza od dołu. W ten sposób optycznie wysmukli rozbudowaną górną część ciała. Zdecydowanie bardziej poszaleć może z dołami. Obszerne wzory, a w szczególności poziome pasy skutecznie poszerzą biodra. Falbaniaste, rozkloszowane spódnice, czy spodnie z kieszeniami po bokach także pomogą w wyrównaniu dysproporcji. Dobrym wyborem będą jasne, błyszczące tkaniny, cekiny, czy po prostu materiał z marszczeniami. Odwrócony trójkąt powinien także podkreślać swoją talię. Najprostszym i najszybszym sposobem będzie dodatek w postaci paska. Należy jednak pamiętać, aby był on zapięty w talii, a nie w pasie. Idealną stylizacją dla odwróconego trójkąta będzie sukienka o kroju litery A – szeroki dół odwróci uwagę od obszernych ramion. Dodatkowym atutem sukienki będzie dekolt w kształcie litery ,,V’’ – wysmukli on dodatkowo górną część sylwetki. Najlepsze będą długie rękawki, bądź te o długości ¾. Ideał sukienki dla odwróconego trójkąta powinien mieć także zaznaczoną talię.

 

 

 

 

Bordowa sukienka z wiązaniem -> Kliknij tutaj

Czarna sukienka z gumką w talii -> Kliknij tutaj

Granatowa sukienka z dekoltem ,,V'' -> Kliknij tutaj

 

 

Pamiętaj, że w czwartek czeka Cię kolejne spotkanie ze stylistką i opis kolejnego typu kobiecej sylwetki! Spodobał Ci się ten cykl? – Daj nam znać na naszych social mediach! Na naszym kanale na YouTubie -> Kliknij tutaj możesz zobaczyć wszystkie odcinki spotkań ze stylistką! Pamiętaj, że niezależnie od tego jaki reprezentujesz kształt sylwetki – NAPRAWDĘ jesteś piękna!