Świat Moraja

Morajowi superbohaterowie – kolejna edycja Szlachetnej Paczki

15.12.2021
64/46/8a8678c79f5d948a1c020f1b8b9e.jpeg

 

 

 

Morajowi superbohaterowie – kolejna edycja Szlachetnej Paczki

 

 

 

Mamy ogromną nadzieję, że magiczny, przedświąteczny czas daje się Wam we znaki. U nas ta wyjątkowa aura trwa już od jakiegoś czasu. Tak naprawdę pierwszy powiew świątecznego klimatu poczuli przedwcześnie nasi projektanci, którzy już z dużym wyprzedzeniem zaczęli tworzyć świąteczną kolekcję. Gotowe produkty w postaci bluz, t-shirtów, skarpetek i bielizny uwieczniliśmy na zdjęciach podczas licznych sesji zdjęciowych, a finalne efekty naszej pracy możecie obserwować na naszych social mediach. Co więcej, ostatnim naszym świątecznym projektem był film, w którym prezentujemy nasze propozycje gotowych do wręczenia, praktycznych świątecznych upominków. Jednak w natłoku pracy i szalonym przedświątecznym harmidrze nie zapomnieliśmy o naszym najważniejszym zadaniu do wykonania – kolejnej edycji Szlachetnej Paczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Już po raz drugi mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tej wspaniałej inicjatywie ludzi o wielkim sercu. Od 2001 roku, kiedy to Szlachetna Paczka rozpoczęła swoje działania, pomoc otrzymała ogromna liczba rodzin z całej Polski. Ta wspaniała akcja dobroczynna trwa do dzisiaj i z roku na rok coraz bardziej rozwija swoje skrzydła. Działania polegają na ściśle spersonalizowanej pomocy, dzięki której wcześniej wytypowane rodziny dostają to, czego najbardziej im potrzeba. Wybrane rodziny tworzą listę rzeczy, które chciałyby otrzymać w ramach akcji. Zazwyczaj są to niezbędne artykuły takie jak żywność, odzież, opał, czy środki czystości. Niepozorne na pierwszy rzut oka rzeczy, mogą dać ogrom świątecznej radości ludziom potrzebującym. Tak zwany ,,Weekend cudów’’ jest zwieńczeniem całej akcji, kiedy to rodzinom wręcza się przygotowane prezenty.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie nasze oddziały, czyli ekipa z Żor, Piły, Krakowa, Katowic i Nowego Sącza, wybrały po jednej z rodzin i w pocie czoła dążyły do tego, by spełnić wyszczególnione prośby. Możemy z entuzjazmem ogłosić, że starania naszych morajowych superbohaterów nie poszły na marne – w czasie ,,Weekendu cudów’’ czyli od 11 do 12 grudnia, przygotowane prezenty szczęśliwie dotarły do wszystkich potrzebujących. Wśród nich były takie rzeczy jak laptop potrzebny do realizacji nauki zdalnej, kuchenka, dzięki której Pani Iwona będzie mogła kontynuować swoją kulinarną pasję i przygotowywać ciepłe posiłki, czy wykupiona rehabilitacja, niezbędna do dalszej walki o poprawę stanu zdrowia. Przygotowując kolejno wszystkie upominki, wyszczególnione na otrzymanych od rodzin listach, spakowaliśmy ponad 100 paczek, które uszczęśliwią 5 rodzin, co daje nam dodatkowo 12 szerokich uśmiechów w tegoroczne święta! Doliczając do tej sumy nasze, szerokie uśmiechy, byłaby to liczba z pewnością 3-cyfrowa. Ogrom radości, jaki już kolejny raz spotkał nas podczas przygotowań został spotęgowany zadowoleniem rodzin z otrzymanych prezentów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Z pewnością nasz udział w Szlachetnej Paczce się nie zakończy. Jesteśmy dumni, że już po raz drugi mogliśmy dołożyć swoją małą cegiełkę, biorąc udział w tej wspaniałej inicjatywie. Oprócz materialnych rzeczy do tegorocznych upominków ślemy wszystkim rodzinom najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, pogody ducha i spełniania najskrytszych marzeń w bożonarodzeniowy czas i w nadchodzącym 2022 roku!