Inspiracje

Jak odpowiednio dopasować czapkę do kształtu twarzy?

26.11.2020
88/0c/783e0dcb9b6103f25f38c9bb85b5.jpeg

 

 

W czasie chłodnej jesieni, czy nawet w mroźną zimę wiele z nas rezygnuje z nakrycia głowy, traktując czapki jako najgorsze zło. Często zakładając czapkę czujemy się po prostu nieatrakcyjnie. Jednak okazuje się, że odpowiednio dobrana, może nie tylko ogrzać nasze zziębnięte uszy, ale także wzbogacić nasz look i uatrakcyjnić wygląd. Aby uniknąć kolejnej walki z przeziębieniem, z pewnością warto zaopatrzyć się w jedną z nich. Jednak jeśli nie zależy nam tylko na przyjemnym ciepełku, należy dobrać jej odpowiedni fason. Wybór nie będzie rozgrywał się tylko i wyłącznie pomiędzy czapką z puchatym pomponem lub bez, gdyż obecnie możemy znaleźć rozmaite, wymyślne modele, które z pewnością cieszą oko. W przypadku wyboru czapki zimowej powiedzenie, że ,, z czymś nam jest do twarzy’’ jest jak najbardziej trafione, gdyż właśnie najlepsza czapka to ta, która jest odpowiednio dopasowana do kształtu naszej twarzy. Więc, aby dokonać trafnego wyboru przy zakupie czapki, najpierw musimy określić jaki mamy kształt twarzy. Na obrazku poniżej, znajdziecie najprostszy podział na sześć najpopularniejszych kształtów. 

 

 

 

 

 

1. Twarz owalna

Szczęśliwe posiadaczki owalnej twarzy mają dość symetryczne rysy, stosunkowo wysokie czoło, szczupły podbródek i zaokrągloną linię włosów. Dlaczego szczęśliwe? W kwestii wyboru czapek, kobiety z owalnym kształtem twarzy to prawdziwe farciary. Jeśli należysz do tego grona to masz dużą dowolność w tym temacie. Będziesz wyglądać korzystnie praktycznie w każdym fasonie. Bez obaw możesz poszaleć z puszystymi, pomponiastymi czapkami, beretami czy kapeluszami. 

 

 

Beret damski

 

2. Twarz trójkątna

Jeśli Twoją buzię cechują wyraziste kości policzkowe, szerokie czoło i szczupły podbródek to należysz do grona osób z twarzą trójkątną. W tym przypadku, dobierając czapkę, musisz postarać się, aby nieco zrównoważyć dysproporcje pomiędzy górną, a dolną częścią twarzy. Aby tego dokonać wybieraj dobrze przylegające czapki, które nie odkrywają znacznie czoła. Unikaj luźnych fasonów czapek, które optycznie mogą jeszcze powiększyć górną część twarzy. Świetnym wyborem będzie również czapka z daszkiem, która skutecznie zakamufluje niechciane dysproporcje.

 

Czapka damska z daszkiem

 

3. Twarz prostokątna

Ten rodzaj twarzy charakteryzuje wysokie czoło, i mocno zarysowany podbródek. Ponadto jest szczupła na całej długości. Posiada sporo męskich cech urody, dlatego warto dążyć do tego, by usubtelnić ten kształt twarzy. Zdecydowanie powinnaś zrezygnować w wysokich czapek z pomponem, które wizualnie jeszcze wydłużą twoją buzię. Posiadaczki prostokątnej twarzy powinny sięgać po futrzane, grube czapki lub modne berety, które nieco zaokrąglą rysy twarzy. 

 

Dzianinowa czapka damska

 

4. Twarz okrągła

Krągły podbródek, niskie czoło i obfite policzki to z pewnością twarz okrągła. Musisz wybrać przede wszystkim czapkę, która nie zasłoni Twojego czoła. Czapka wywijana na czole, lub typu ,,smerfetka’’ pomogą Ci nieco wysmuklić buzię. Nie sięgaj jednak po te mocno dopasowane, gdyż mogą optycznie dodać niechcianych kilogramów.

 

Czapka damska przejściowa w gwiazdki

 

5. Twarz kwadratowa

Właścicielki kwadratowej twarzy mają niskie i szerokie czoło, szerokie kości policzkowe i wyrazistą linię żuchwy. Odpowiednia czapka powinna pomóc nam wyszczuplić twarz i dodać więcej subtelności. W tym przypadku czapka z puszystym pomponem będzie strzałem w dziesiątkę. Jeśli nie jesteśmy przekonane co do pompona, luźna czapka typu beanie również korzystnie wpłynie na nasz wygląd. Posiadaczka kwadratowej twarzy powinna zdecydowanie unikać mocno dopasowanych fasonów. 

 

 

Czapka damska z ozdobnymi kamyczkami

 

6. Twarz w kształcie serca

Bez wątpienia twarz w kształcie serca cechują szpiczasty podbródek, dosyć szerokie czoło i wyraźna linia żuchwy. Przy dopasowywaniu czapki do tego kształtu twarzy trzeba postarać się, aby wizualnie wyszczuplić masywne czoło i zaokrąglić okolice podbródka. Serduszkowe twarze powinny często sięgać po czapki z daszkiem lub niewielkie kapelusze.

 

Czapka damska z daszkiem

 

Musimy się przekonać same na sobie, że czapka nie jest naszym wrogiem. Ciepła, modna, a przede wszystkim dobrze dopasowana może stać się naszym niezbędnikiem na chłodne dni. Zapewni przyjemne ciepło w każdy jesienny i zimowy dzień, a dodatkowo może stanowić wyrazisty i atrakcyjny dodatek do naszej stylizacji. Ponadto może zminimalizować niechciane mankamenty naszej twarzy, a my będziemy mogły poczuć się nie tylko komfortowo, ale również w pełni atrakcyjnie! W naszej ofercie znajdziecie bogaty wybór czapek dedykowanych do każdego kształtu twarzy.