Inspiracje

Bawełna czesana - jakość na lata

11.03.2021
c6/98/41892a5c64a9d297f8f03b87c717.jpeg

 

 

Wiosna już za pasem, a co za tym idzie robimy wszystko, abyście mogli zaopatrzyć waszą szafę na nadchodzące cieplejsze dni. Ostatnio w naszej ofercie pojawiły się nowe modele koszulek męskich. Wśród nich znajdziecie egzemplarze zarówno z dekoltem w serek, jak i okrągłym, te minimalistyczne z subtelną naszywką na piersi lub bardziej efektowne z ciekawą obszerną grafiką. Z pewnością każdy z Panów znajdzie idealny t-shirt dla siebie, jednak najważniejszym elementem, łączącym wszystkie z najnowszych modeli jest rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane. Mowa oczywiście o tytułowej bawełnie czesanej, na której charakterystykę z pewnością warto zwrócić uwagę.

 

 

Bawełna czesana czyli Ring-Spun – technologia wytwarzania

W tej technologii wybierana jest tylko wysokogatunkowa bawełna o długich oraz wytrzymałych włóknach. Jest oczyszczana i czesana z najwyższą dokładnością, co powoduje usunięcie z jej struktury zbędnych włosków i krótkich włókien. Charakteryzuje się także tym, że jej włókna są mocno poskręcane, co daje efekt mocnego i zbitego splotu. Proces produkcyjny przy użyciu metody Ring-spun jest nawet pięciokrotnie dłuższy, a co za tym idzie – bardziej kosztowny. Włókna bawełny używane w tej metodzie są dostępne głównie w klimacie równikowym i podrównikowym, przez co ich dostępność nie jest tak powszechna, jak włókien używanych w technologii Open-end, czyli produkcji przy użyciu zwykłej bawełny.

 

 

 

 

 

Czym się charakteryzuje?

Mimo mocnego splotu bawełna czesana jest zwiewna, a w dotyku pozostaje bardzo delikatna i gładka. Materiał subtelnie lśni, co daje przyjemny dla oka efekt wizualny. Odzież wykonana z bawełny czesanej ma o wiele dłuższą żywotność - tkanina jest bardzo wytrzymała i nie mechaci się po upływie czasu.

 

 

 

Jeśli oprócz rodzaju kroju czy grafiki, która widnieje na danym t-shircie, przy wyborze zwracacie uwagę przede wszystkim na jakość premium, warto przetestować odzież wykonaną właśnie z wyżej opisanej bawełny czesanej. Jesteśmy przekonani, że spełni wszystkie oczekiwania, nawet tych najbardziej wymagających użytkowników!

 

 

T-shirt męski TAKE AN ADVENTURE 

T-shirt męski SURF CLUB T-shirt męski AFRYKA