Świat Moraja

Postaw na polski design w swojej szafie - Moraj&Żartowniś Ponury

06.05.2021
e3/4d/f448a52495f7f574c93107a49136.jpeg

 

 

Poznajcie naszą nową kolekcję t-shirtów, która zrodziła się z pasji, doświadczenia, poczucia humoru, i potrzeby promowania polskiego designu. O koszulkach z printami wiemy chyba wszystko: aktywnie śledzimy trendy i podążamy za nowinkami technologicznymi. Nasi projektanci co sezon wzbijają się na wyżyny swojej kreatywności. Od kilku sezonów przygotowujemy kolekcje liczące kilkadziesiąt t-shirtów z nadrukami, tym razem oprócz własnych wzorów, chcieliśmy wzbogacić kolekcję o pierwiastek polskiej sztuki, podejmując współpracę z jednym z polskich artystów.
I to właśnie potrzeba szukania nowych wyzwań, zaskoczenia naszych klientów, a finalnie zaoferowania Wam czegoś więcej niż t-shirt z nadrukiem, zapoczątkowała plany stworzenia czegoś wyjątkowego.

 

 

 

Jak to wszystko się zaczęło? 
Rok temu, rozmyślając nad nawiązaniem współpracy z polskimi artystami, sami nie wiedzieliśmy jaki będzie efekt finalny. Początkowym, i jak później się okazało dość wymagającym etapem, był research polskiego rynku rysowników. Wiedzieliśmy, że chcemy by rysunki były czarno- białe, śmieszne, trafiające do różnych grup wiekowych. Dla Nas zasady były proste - chcemy promować polski design, naszą dobrą jakość i rozwój marki, ale w sposób bezpretensjonalny, aktywny i z przymrużeniem oka. Na podstawie przesyłanych portfolio oraz toczących się rozmów do projektu zaprosiliśmy młodego, polskiego artystę i komentatora otaczającej nas rzeczywistości - Pana Żartownisia Ponurego. Naszym życzeniem było otrzymać unikatowe, nigdy wcześniej nie publikowane rysunki z tekstami, stworzone specjalnie dla Moraj, a z kolei wymaganiem artysty było, by jego prace nadrukowane były na dobrej jakości t-shircie. Nasze wzajemne oczekiwania szczęśliwie spotkały się i tak oto możemy cieszyć się realizacją przedsięwzięcia, które w skrócie można opisać następująco: polska marka promująca polską sztukę.

 

 

 

Jak to wygląda od strony technicznej?
Z największą starannością wybraliśmy i przygotowaliśmy zaplecze produkcyjne. Ostatecznie po licznych rozmowach i konsultacjach Żartowniś Ponury stworzył dla nas 4 rysunki , a my do ich treści dobraliśmy kształty, tabele rozmiarowe oraz wykończenie. 2 modele : TŻP1400-001 oraz TŻP 1400-002 są dedykowane Paniom ceniącym poczucie humoru i kobiecy look: lekko podkreślający talię kształt, dekolt wykończony lamówką oraz ozdobna naszywka z logo artysty będzie cieszyć oko i pasować zarówno do sportowego zestawu z jeansami jak i formalnej ołówkowej spódnicy. Modele wykonane z wysokiej klasy, przewiewnej bawełny dostępne są w rozmiarówce S-XL w następujących kolorach: białym, czarnym oraz w szarym. Kolejne 2 modele TŻP1400-003, TŻP 1400-004 to totalna nowość: t-shirt dla niej i dla niego. Uniwersalny pudełkowy kształt, sportowy ściągacz powodują, że zarówno mężczyźni będą w nim dobrze wyglądać jak i panie ceniące luźny fason. Tu również postawiliśmy na klasyczną kolorystykę: czarny, biały, szary, dodatkowym atutem jest rozmiarówka od S-2XL, dzięki której t-shirt promujący polską współczesną sztukę może być noszony przez Was jako tzw. „couple shirt”.

 

 

 Same rysunki Żartownisia Ponurego to lekki komentarz do współczesnego świata, naszych dylematów i zachowań - jeśli tylko lubicie „sfermentowane owoce” lub zdarza Wam się „wyolbrzymiać problemy”, nie zastanawiajcie się nawet i sięgnijcie po nasze koszulki z limitowanej kolekcji. Bądźcie częścią tego przedsięwzięcia, wspierajcie polską twórczość i poczujcie się wyjątkowo tak jak my!