Dawka wiedzy

LYOCELL – co warto o nim wiedzieć?

20.05.2021
8c/8d/a76db48651045983416f925266cb.jpeg

 

Nadchodzą długo wyczekiwane słoneczne wiosenne dni, a gorące lato zbliża się jeszcze większymi krokami. To najwyższy czas, aby odświeżyć swoją szafę i dodać do niej kilka perełek z naszej letniej kolekcji. Mogą zainteresować Was nie tylko swoim ciekawym krojem, czy atrakcyjną paletą barw, ale przede rodzajem materiału, z którego zostały wykonane. Nie bez powodu zwracamy uwagę szczególnie na ten aspekt. Stale się dla Was rozwijamy, a ponieważ dobro środowiska jak i komfort użytkowników nie jest nam obojętny, postawiliśmy na nowy materiał, którym jest ekologiczny LYOCELL.

 

Czym jest LYOCELL?

Jest to tkanina przypominająca połączenie bawełny i wiskozy – tak naprawdę pozyskiwany jest z celulozy drzewnej (a konkretnie z włókien drzew eukaliptusowych). Dzięki swej gładkiej strukturze i śliskiej w dotyku powierzchni nazywany jest sztucznym jedwabiem.  Produkowany jest głównie w USA, Indiach i Austrii. Do niedawna był materiałem deficytowym i bardzo drogim. Obecnie jest coraz bardziej dostępny i chętnie wykorzystywany przez projektantów.

 

 

 

 

Dlaczego warto go nosić?

1.      Znany jest ze znakomitych właściwości oddychających.

2.      Włókna w optymalnym stopniu pochłaniają wilgoć i regulują temperaturę.

3.      LYOCELL jest bardzo wytrzymały- możesz nosić go latami!

4.      Jest przyjazny dla alergików- nie uczula.

5.      Daje przyjemne, chłodzące wrażenie.

6.      W strukturze przypomina jedwab.

7.      Łatwy w utrzymaniu- odporny na zagniecenia.

8.      Jest ekologiczny i przyjazny dla środowiska.

 

 

 

Czemu LYOCELL jest ekologiczny?

- Pozyskując go, nie stosuje się substancji żrących, które często używane są do produkcji innych tkanin dlatego jego produkcja nie jest szkodliwa dla środowiska.

- Eukaliptus, z którego pozyskuje się LYOCELL jest łatwy w uprawie, rośnie szybko, a do tego nie wymaga sztucznego nawadniania i stosowania pestycydów.

- Przy jego produkcji zużywa się zdecydowanie mniej wody, więc chronione są zasoby naturalne.

- Ubrania z tej tkaniny można kompostować, a proces biodegradacji trwa tylko 6 tygodni.

 

 

 

Jak dbać o ubrania z LYOCELLU?

Pielęgnacja tkaniny jest banalnie prosta, dlatego staje się on coraz bardziej popularny. Materiał jest odporny na gniecenie, jednak gdy nadejdzie potrzeba prasowania LYOCELLU warto zrobić to na lewej stronie, przy najniższej temperaturze. Wysoka temperatura może spowodować spalenie włókien celulozowych. Jeśli chodzi o pranie tkaninę możesz bez obaw prać w pralce, w temperaturze nieprzekraczającej 60°C, a suszyć w suszarce bębnowej.

 

 

Nasze najnowsze modele z LYOCELLU dostępne są już na naszej stronie. Zamów i tak jak my, zakochaj się w tym wyjątkowym materiale, który oferuje masę korzystnych właściwości, które bez wątpienia zapewnią najwyższy możliwy komfort użytkowania. Modele wykonane z tej tkaniny to totalny must have na nadchodzące ciepłe dni. BĄDŹ MODNA, A ZARAZEM EKO!

 

Zobacz kolekcje Lyocell Moraj >>