Inspiracje

Jak stworzyć idealne trio z czapki, rękawiczek i szalika?

02.11.2020
3e/be/0d1ba84cb1be85a0e31fc0d7cf30.jpeg

 

Za oknem mroźna aura, więc wyjście bez ciepłego outfitu na pewno nie jest dobrym pomysłem. Ciepła kurtka i odpowiednie buty powinny stanowić podstawę stylizacji. Jednak jeśli podczas dłuższej wyprawy nie chcecie zmarznąć, warto również dobrać dodatki, które zwiększą ochronę przed przenikliwym chłodem.

Rozwiązanie? Komplet w postaci odpowiednio dobranej czapki, rękawiczek i szalika, który sprawdzi się znakomicie podczas każdego zimowego wyjścia.

Jest jednak “haczyk” – wspomniane elementy trzeba dopasować do pozostałych części zimowego looku. Przypadkowo dobrane rękawiczki czy czapka w nieodpowiednim kolorze mogą zakłócić harmonię całości. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru idealnego trio na zimę?

 

Zgodność wzorów

 

Dobierając elementy kompletu, zwracajcie uwagę na elementy graficzne. Nie ma nic złego w tym jeśli jednocześnie lubicie mentosy i coca-colę, jednak te składniki połączone razem, tworzą istnie wybuchową mieszankę (dosłownie!).

 

Podobnie jest w przypadku wzorów na odzieży. Nie wszystkie można łączyć ze sobą. Warto więc zachować ostrożność w trakcie ich kompletowania. Zestaw w postaci nakrapianej czapki i pasiastego szalika bez wątpienia zwróci uwagę, jednak pod względem estetycznym takie zestawienie nie pozostawi po sobie dobrego wrażenia.

 

Jeśli nie zdecydujecie się na zakup gotowego kompletu, dobierajcie do siebie elementy w taki sposób, aby tylko jeden z nich był ozdobiony wzorem. Na przykład do gładkiego, jednokolorowego beretu i rękawiczek w tym samym kolorze pasuje wzorzysty szalik z motywem wieży Eiffla. W ten sposób powstaje wręcz idealnie współgrający ze sobą zestaw, który jednocześnie nie zakłóci reszty stylizacji.

Jeśli natomiast chcecie poszaleć z elementami graficznymi na czapce, to wybierzcie raczej stonowany szalik.

 

W przypadku, gdy jednak lubicie stylizacyjne ryzyko, a w waszych kreacjach główną rolę odgrywają właśnie dodatki, to ważne jest, aby wszystkie były ozdobione tym samym wzorem – na przykład w groszki. W ten sposób stworzycie dobrze zgrany i modny look.

 

 

Gruby szal damski w paski         

 Czapka damska z ozdobną śnieżynką

Rękawiczki damskie z perełkami

 

 

 

Odpowiedni dobór materiałów

 

Kompletując zimowy “starter pack” zwracajcie także uwagę na strukturę materiału poszczególnych elementów. Przykładowo, jeśli decydujecie się na wełniane rękawiczki, warto dobrać do nich czapkę i szalik o podobnej teksturze.

 

Natomiast w sytuacji, gdy materiał szalika jest gładki, dopasujcie do niego równie gładkie nakrycie głowy i rękawiczki. Tak starannie zaplanowany komplet będzie spójny nie tylko pod względem wzoru, ale także materiału.

 

Zgodność stylów

 

Nie trzeba chyba przypominać o tym, że połączenie sportowej czapki z gwiezdną grafiką i eleganckiego, kwiecistego szala nie będzie dobrym rozwiązaniem. Dlatego tak ważne jest to, aby dobrać elementy kompletu pod względem dominującego stylu. Musicie zdecydować o tym, jaki efekt chcecie osiągnąć.

Luźne, sportowe połączenie czapki z pomponem z ciepłym bawełnianym szalikiem? A może kobiecy, modny beret z delikatnym szalikiem i rękawiczkami zdobionymi drobnymi guziczkami? Wszystko zależy od waszych upodobań, jednak pamiętajcie, by zachować przejrzysty charakter całej kompozycji.

 

Czapka damska z pomponem    

Chusta damska w kratę

Dzianinowa czapka damska

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uważne dobieranie dodatków to już połowa sukcesu

 

Czasem nawet coś tak niepozornego jak dodatki, może wpłynąć na odbiór całej stylizacji. Dlatego tak istotne jest ich uważne kompletowanie.

Zastanówcie się nad tym, czy mają one odegrać pierwszoplanową rolę, czy jednak powinny podkreślać tylko piękno nowej zimowej kurtki.

Na naszej stronie znajdziecie masę rozmaitych czapek, rękawiczek i szalików, z których można tworzyć masę świetnie dobranych i ciekawych kompletów. Jesteśmy pewni, że dopełnią one każdą zimową kreację.