Dawka wiedzy

Black Friday w Moraj inny niż wszystkie! Co nas wyróżnia?

17.11.2021
2f/92/74082298a8e2599f844b4528b9af.jpeg

 

 

 Black Friday w Moraj inny niż wszystkie! Co nas wyróżnia?

 

 

Wielkimi krokami nadchodzi wielkie święto zakupów, czyli popularny Black Friday. Uwielbiany przez miłośników zakupowego szaleństwa już nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w wielu krajach Europy. W Polsce zapoczątkowany został oczywiście w sieci. Aktualnie wszystkim znany, a wielkie wyprzedaże organizowane są przez sprzedawców praktycznie we wszystkich branżach zarówno stacjonarnie, jak i online. My również w tym roku przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego, jednak zanim o tym opowiemy warto po krótce wspomnieć o historii Black Friday.

 

 

Czym jest Czarny Piątek i kiedy go obchodzimy?

 

 

Black Friday to nieformalne święto zakupów. Dzień wielkich obniżek i promocji.  Przypada na ostatni piątek listopada. Jest to piątek po Dniu Dziękczynienia, a wiele osób utożsamia ten dzień z początkiem sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem.

 

 

Skąd wzięła się nazwa tego wydarzenia?

 

 

Black Friday to dosłownie z języka angielskiego "Czarny Piątek". Nie ma jednej zgodnej teorii na to skąd wzięła się nazwa całej akcji. Jedna z nich mówi o tym, że pierwszy raz użyto tego określenia w mediach w 1981 roku. Ogólnie rzecz biorąc był to przełom, kiedy to sprzedawcy zaczęli zarabiać, a ich biznes stał się bardziej rentowny. Przychody sklepu były zapisywane czarnym tuszem, natomiast czerwonym były notowane straty. Przypuszcza się także, że nazwa wydarzenia powiązana jest z krachem na amerykańskiej giełdzie w 1929 roku. Ceny akcji notowanych na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych gwałtownie spadły. Miało to jednak miejsce nie w piątek, a w czwartek, co jest w tym przypadku niezgodnością. Kolejna teoria nawiązuje do określenia zakorkowanych ulic otaczających centra handlowe i sklepy. Kierowcy autobusów i funkcjonariusze określali ten stan rzeczy właśnie Czarnym Piątkiem.

 

 

Czarny Piątek to jednodniowy dzień wyprzedaży – nic bardziej mylnego.

 

 

Słysząc określenie Black Friday, można by było pomyśleć, że akcja trwa tylko i wyłącznie w piątek. Jednak zdecydowana większość sprzedawców przedłuża okres wielkich promocji i zachęca swoich klientów do korzystania z atrakcyjnej oferty przez cały weekend, reklamując tak zwany Black Week. Co więcej w poniedziałek ma miejsce coraz bardziej popularny Cyber Monday, czyli Cyber Poniedziałek, kiedy to w dalszym ciągu możemy zrobić zakupy w atrakcyjnych cenach. Jednak obniżki dotyczą głównie sklepów oferujących sprzedaż internetową.

 

 

Black Friday w Moraj! Co dla Was przygotowaliśmy?

 

 

W tym roku postawiliśmy na coś wyjątkowego. Chcąc jak najlepiej dopasować się do potrzeb naszych klientów zdecydowaliśmy, że oprócz atrakcyjnego rabatu, którym objęty będzie cały nasz asortyment, stworzymy specjalną zakładkę z produktami w mega niskich cenach, które sami wybraliście! Ceny będą szalenie niskie, a asortyment w zakładce będzie mocno ograniczony. Określenie ,,kto pierwszy ten lepszy’’ jest tu jak najbardziej trafione. W naszych mediach społecznościowych zapytaliśmy Was o produkty, które mają się w niej znaleźć. Wytypowany przez Was asortyment będziecie mogli upolować już w zbliżający się wielkimi krokami Czarny Piątek, w tym roku przypadający na 26 listopada. Dodatkowo subskrybenci naszego newslettera będą mogli cieszyć się specjalnym kodem już od wtorku przed czarnym piątkiem. Czarny Piątek przedłużymy aż do niedzieli, a poniedziałek zaprosimy Was do wspólnego celebrowania Cyber Monday!

 

 

Mamy nadzieję, że zbliżające się zakupowe szaleństwo okaże się dla Was jak najbardziej udane i upolujecie wymarzone produkty w świetnych cenach. Ze swojej strony możemy Was zapewnić, że zrobimy wszystko aby tak właśnie było. Black Friday w Moraj to znakomita okazja nie tylko do uzupełniania braków i wyposażenia swojej szafy, ale także do zakupu praktycznych, świątecznych prezentów dla swoich bliskich. Odliczajcie razem z nami, 26 listopada już za moment!