Dawka wiedzy

Bielizna z wiskozy bambusowej - dlaczego warto ją mieć?

08.10.2020
f9/0f/acd6b38170e77dd2d26fe52b01ab.jpeg

Bambus to roślina, której tempo wzrostu jest najszybsze na świecie. Należy do grupy traw. Dzięki swoim cennym właściwością jest wykorzystywany między innymi w produkcji tkanin i materiałów. Łodygi i liście rośliny są rozdrabniane do postaci pulpy, która w kolejnym etapie produkcji zostaje rozpuszczona i formowana do tak zwanej masy celulozowej. Z powstałej substancji powstają bardzo cienkie nici. W ten sposób produkuje się  główną bohaterkę dzisiejszego artykułu, czyli wiskozę bambusową.

 

Tkanina bambusowa cieszy się coraz większą popularnością, a grono jej wielbicieli stale się powiększa. Nic dziwnego, bowiem oferuje wiele cennych właściwości, które warto znać. Co więc ma w sobie ta tkanina i dlaczego warto mieć ją w swojej szafie?

 

1.Wiskoza bambusowa może pochwalić się naturalnymi właściwościami antybakteryjnymi i bakteriostatycznymi. Dzięki nim w dużym stopniu eliminuje niepożądane bakterie, wstrzymuje wzrost i namnażanie się drobnoustrojów. Przeciwdziała również powstawaniu pleśni. Ponadto zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

2. Tkanina bambusowa może pochwalić się również bardzo wysoką higroskopijnością, co oznacza, że świetnie pochłania nadmiar wilgoci. Włókno bambusowe doskonale wchłania i odprowadza pot, jednocześnie nie wysuszając skóry. To dodatkowo utrudnia rozwój bakteriom i grzybom, które namnażają się w ciepłym i wilgotnym środowisku.

3.Materiał ten jest gładki i przyjemny w dotyku. Jest odpowiedni dla delikatnej skóry dlatego często wykorzystuje się go do produkcji odzieży dziecięcej i niemowlęcej. Nie powodują uczuleń i korzystnie wpływa na łagodzenie podrażnień. Wiskoza bambusowa stanowi świetny wybór dla alergików.

4. Kolejną zaletą tytułowej tkaniny jest jej zdolność do termoregulacji. Struktura materiału posiada mikrootwory, które zapewniają dobry przepływ powietrza. Podczas wysokich temperatur tkanina pozostaje chłodniejsza od naszej skóry o około 2C, co znacznie poprawia komfort jej użytkowania.

 

Wszystkie powyższe zalety sprawiają, że włókno bambusowe jest niezastąpione w produkcji bielizny. Majtki i skarpetki z włókna bambusowego zapewniają maksymalny komfort użytkowania i doskonale sprzyjają zachowaniu higieny. Dzięki właściwością przeciwbakteryjnym świetnie niwelują nieproszone zapachy. Odprowadzają wilgoć i zapewniają dobrą wentylację. Ponadto materiał zapewnia wygodę na najwyższym poziomie, a my możemy czuć się świeżo i w pełni swobodnie przez cały dzień.