Dawka wiedzy

3 najczęstsze błędy przy wyborze rajstop!

23.10.2020
33/01/df44e3a2a92bb2e4e875ec39bcff.png

 

 

3 najczęstsze błędy, które można popełnić przy wyborze rajstop!

 

Wybierając się na imprezę, do pracy lub na towarzyskie spotkanie często  głównym elementem naszej stylizacji jest sukienka czy spódniczka. Gdy z głębin naszej garderoby uda się nam wydobyć  odpowiedni egzemplarz, a przy odrobinie szczęścia dobrać do niego pasujące buty, nie pozostaje nic innego jak wybrać tak zwaną ,,wisienkę na torcie’’. W tym przypadku naszą wisienką będą rajstopy. Z pozoru zwykła formalność, a w praktyce może nam sprawić nie jeden problem. Idealnie dobrana kreacja może stracić cały swój urok, jeśli dodatkiem do niej będą źle dobrane rajstopy. Jakie rajstopowe grzeszki kobiety mają najczęściej na sumieniu i jak skutecznie ich uniknąć? Jeśli chcecie zaspokoić swoją ciekawość, przejdźcie do dalszej części bloga.

 

 

1.Źle dobrany rozmiar

 

Kupując ubrania w naszym ulubionym sklepie, zazwyczaj jesteśmy pewne jaki rozmiar wybrać. Jednak zawsze mamy wyjście awaryjne – za ciasne spodnie możemy wymienić na rozmiar większe, a niewygodną bluzkę możemy zwyczajnie oddać do sklepu, a pieniądze ponownie zasilą nasz budżet. Sytuacja diametralnie przestaje być aż tak optymistyczna, jeśli mamy do czynienia ze złym rozmiarem naszych rajstop. Wtedy zazwyczaj na ostatni moment kupujemy drugą ,,lepszą’’ sztukę, a kolokwialnie mówiąc drogocenne monety z naszego portfela lądują w koszu. Kupując zbyt małe rajstopy możemy narobić tak zwanych oczek już przy próbie ich założenia, a krocze znajdzie się gdzieś w okolicach połowy naszych ud. Ponadto kolor naszych rajstop może nie być już tak intensywny. Jeśli natomiast nasz egzemplarz będzie za duży, rajstopy mogą się niekorzystnie marszczyć w zgięciach kolan czy okolicach obuwia. Dlatego podstawą jest to, aby dobrać odpowiedni rozmiar. Nie jesteś pewna jaki wybrać? Poniższe podpowiedzi z pewnością ułatwią Ci to zadanie.

 

Rajstopy ,,1‘’

- wzrost poniżej 157cm

- waga od 40 do 55kg

- obwód bioder poniżej 96cm

 

Rajstopy ,,2’’

- wzrost od 158 do 167cm

- waga od 55 do 68kg

- obwód bioder od 96 do 110cm

 

Rajstopy ,,3’’

- wzrost od 168 do 177cm

- waga od 68 do 80kg

- obwód bioder od 110 do 120cm

 

Rajstopy ,,4’’

- wzrost od 178

- waga od 80 do 85kg

- obwód bioder od 120 do 125cm

 

Rajstopy ,,5’’

- wzrost od 178

- waga powyżej 85kg

- obwód bioder od 125

 

 

 

 

 

 

2. Nieodpowiednia grubość

 

Starając się wybrać idealny model rajstop należy zwrócić uwagę również na ich grubość, która oznaczana jest skrótem DEN. To gęstość splotu materiału, która przekłada się zarówno na utrzymanie ciepła jak i aspekty wizualne. Im większa wartość DEN, tym nasze rajstopy będą grubsze. Decydując się na daną grubość, należy pamiętać nie tylko o warunkach pogodowych, ale również o okazji. Źle dobrana grubość jest jednym z najczęściej popełnianych błędów. Jeśli do zwiewnej wiosennej sukienki dobierzemy grube rajstopy powyżej 40 DEN, utracimy całą lekkość naszej stylizacji. Dlatego ubierając się w bardziej letnie stylizacje, rajstopy powinny być grubości do 20 DEN, tak aby całość stworzyła dobrze zgraną kompozycję. Rajstopy od 40 DEN będą świetnie wyglądać razem z zimową, ciepłą spódnicą, botkami lub kozakami.

 

 

3. Źle dobrany kolor

 

Jednym z przykładów może być zestawienie ciemnych rajstop z jasnymi szpilkami. Ten błąd wizualnie skróci nasze nogi, które w dodatku będą wyglądały wręcz topornie. Aby tego uniknąć należy wybierać rajstopy tak, aby przynajmniej o ton były jaśniejsze niż nasze buty. Z kolei chcąc wybrać jedne z klasycznych, cielistych rajstop, należy starać się aby ich odcień był jak najbardziej zbliżony do koloru naszej skóry. Wtedy rajstopy staną się wręcz niewidoczne, a cała uwaga będzie skupiona na głównych elementach naszego looku. Obecnie na topie są również czarne rajstopy. Dobierając je w umiejętny sposób do naszej stylizacji, uzyskamy świetny efekt, który optycznie wyszczupli nasze nogi. Ciemne rajstopy świetnie sprawdzą się jako dodatek wieczornych, imprezowych stylizacji.

 

Jak widać, czasem niepozorny element, na który często nawet nie zwracamy uwagi może znacząco wpłynąć na efekt wizualny całej naszej stylizacji. Dlatego należy zawsze dobrze dobrać rajstopy, aby wyglądać korzystnie i modnie, a zarazem czuć się w pełni komfortowo. W naszym sklepie z pewnością znajdziesz odpowiednie rajstopy, które spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.