Świat Moraja

Moraj charytatywnie – IV Zielony Bieg i marsz NW - Po sprawność dla Miłosza.

24.09.2020
a8/c8/1d2916713aa88cde48c855532775.jpeg

Moraj charytatywnie – IV Zielony Bieg i marsz NW - Po sprawność dla Miłosza.

 

W sobotę 5 września 2020 roku odbyła się IV edycja Zielonego Biegu i marszu NW. Jak co roku event miał miejsce w Rybniku Gotartowicach, przy boisku piłkarskim KS Sygnały. Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie Rybnickiej Grupy Biegowej Pędzimy Razem. Tegoroczna edycja biegu miała na celu zebranie środków pieniężnych potrzebnych na sfinansowanie operacji bioder i stóp Miłosza Jasińskiego w klinice ortopedycznej w Niemczech.

 

Bieg jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem. W rywalizacji wzięło udział 144 biegaczy i 30 uczestników marszu NW. Pięciokilometrowa trasa przebiegała przez okoliczne szutrowe i leśne ścieżki. Cała kwota zebrana z opłat startowych została przekazana na pomoc w leczeniu Miłosza. Osoby zaangażowane w organizację biegu zadbały również o bogatą pulę sponsorów. Moraj postanowił dołożyć swoją cegiełkę. Każdy z uczestników znalazł w swoim pakiecie startowym drobny upominek w postaci sportowych skarpetek. Wśród wszystkich biegaczy zostały również rozlosowane nagrody,  pośród których można było znaleźć morajowe koszulki.

 

Co roku na wydarzeniu panuje magiczna atmosfera, a sam bieg zrzesza masę ludzi, chcących wesprzeć nie tylko finansowo, ale również duchowo w walce o powrót do zdrowia. Każdy dokładając swoją małą cegiełkę, może pomóc w osiągnięciu zamierzonych celów. Dobro wraca, dlatego warto pomagać. Osobiście mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu i mamy ogromną nadzieję, że w nie zabraknie nas na kolejnej edycji.